Facebook predstavuje Live Audio Rooms ako súčasť série nových zvukových zážitkov na svojej platforme a to nie je všetko.

Počas pandémie vzrástol trend a dopyt hlavne po zvukových sieťach, ľudia sa cítia osamelí a potrebujú komunikovať hlavne týmto sposobom.

Ako reakciu na tento dopyt Facebook oznámil, že v najbližších mesiacoch zavedie sériu zvukových funkcií:

  1. Patrí sem Live Audio Rooms, je to Facebooková verzia populárnej aplikácie Clubhouse, ktorá umožňuje ľuďom počúvať živé konverzácie a zúčastňovať sa ich.
  2. Facebook taktiež uvedie na trh novú funkciu Soundbites, kde môžu používatelia vytvárať a zdieľať krátke zvukové klipy. Soundbites budú krátke zvukové klipy, ktoré sa budú zdieľať prostredníctvom informačného kanála noviniek. Ide o vtipy, básne, postrehy alebo anekdoty, ktoré vstupujú do algoritmického informačného kanála.

Funkcia bude uvedená na trh v priebehu najbližších mesiacov, najskôr pre malú komunitu. Používatelia budú môcť zarábať peniaze v živých zvukových miestnostiach alebo na Soundbites,aj keď nie je jasné, či budú k dispozícii všetkým alebo budú vyhradené iba pre autorov s veľkým počtom sledovateľov.

  1. Facebook tiež umožní používateľom počúvať podcasty priamo z aplikácie Facebook.

OBVINENIA FACEBOOKU

Zuckerberg a Facebook boli americkou Federálnou obchodnou komisiou (FTC) obvinení z protisúťažného správania. Kritici tvrdia, že „požičiavanie si“ nápadov od menších spoločností spoločnosťou Big Tech môže potlačiť konkurenciu.

Príkladom môže byť hlavne:

  • Instagram Reels, ktorý vyšiel minulý rok, vyzerá podobne ako TikTok
  •  Funkcia Instagram Stories, ktorá bola vydaná v roku 2016, bola kritizovaná ako kopírovanie Snapchatu
  • momentálne klon Clubhousu

Rýchly nárast tohto startupu zameraného na zvukové aplikácie si riadne všimli aj zavedené platformy, ktoré v posledných mesiacoch spustili alebo ohlásili svoje vlastné živé zvukové funkcie: Twitter Audio Spaces, Reddit Talk, dokonca na nich pracuje aj LinkedIn.

Necháme sa prekvapiť, kto koho ďalej skopíruje a komu sa podarí sa v tomto sektore presadiť.

Jedna odpoveď

Komentáre sú uzavreté.