Ako sa darilo sociálnym sieťam na slovensku? Aké sú tie naj za rok 2021? Pozrite sa v krátkom prehľade na tviter.sk.

Facebook

Kým iným by sme mali začať priečku, než najpopulárnejšou sieťou Facebook. Najväčšiu sieť sveta jej užívatelia využívajú na súkromné, ako aj na profesionálne účely: Podnikatelia, nepodnikatelia, firmy, rôzne mítingy, semináre a napokon i osobné stretnutia za účelom obchodu. Facebook je taký slávny a populárny, že o jeho zakladateľovi dokonca natočili hollywoodsky trhák!

Twitter

Špičkový priebojník na ultra krátke správy či  tzv. Tweeting, je obľúbený hlavne  u našich západných susedov. Vody v ňom brodia nie len herci, speváci, hviezdy a hviezdičky, ale i hlavy štátov a politici. Twitter je číslo jeden v zdieľaní názorov a krátkych správ a to nie len spomedzi slávnych.

Instagram

Kto by ho dnes už nepoznal? Mnohí infuencenti vznikli práve vďaka tejto aplikácii. Nielenže si v nej môžete pekne privyrobiť či dokonca riadne zarábať, ale instagram pôsobí ako najlepšia sociálna sieť zdieľania obrázkov, videí, rôznych príbehov alebo moderne – storiek.

Pinsterest

,,Máte dobrý vkus, Mária si uložila Váš Pin!“ znie správa, ktorá zasvieti hore na obrazovke v upozorneniach. Pinterest je platforma pre digitálne nástenky, na ktorých je možné zhromažďovať zaujímavý až výnimočný obrazový obsah, a sieť je tiež určená výlučne pre obrázky a krátke videá. Cieľom streamu je dosiahnuť, aby boli vaše obrázky obzvlášť viditeľné a príťažlivé.  Na tejto sieti nájdete zdieľané od používateľov všetko: Najkrajšie krajinky sveta, trendovú módu, rôzne účesy či make-up od výmyslu sveta, hračky, ohromnú architektúru, recepty či i zábavné videá. Výber je skutočne nekonečný!

Snapchat

Ďalší kanál s obrázkami a videami, no užívatelia sú v porovnaní s inými platformami znateľne mladí. Veková hranica sa odhaduje medzi 14-24 rokov. Môžete si tu vytvoriť napríklad zvieracie uši, pehy, virtuálny make-up a rôzne iné masky.

TikTok

I tú sú používatelia mladšej kategórie a v tejto aplikácii dominuje zábava. Dokážete si v nej zostrihať video od iného používateľa a spojiť s iným – napríklad s vaším. Poväčšine obsahovo najvirálnejšie sú videá tanečné. I na TikTok-u môžete zarábať: ľudia tu často ukážu svoj talent!

Youtube

Najpopulárnejší video kanál, ktorý poznajú nielen tí najmladší, ale i tí najstarší! Nielenže je na tomto kanály úžasný zárobok, ale i zdieľanie je také frekventované, že jeho počtom sa nedokáže pochváliť žiadna iná platforma! Ak si vytvoríte  vlastný video kanál na YouTube (Brand Channel), je potrebný vysokokvalitný videomateriál a vy musíte neustále dodávať nový obsah. Nahrávanie videí je potom jednoduché a ďalej ich môžete ľahko vložiť aj na svoj vlastný web.

WhatsApp a FB Messenger

Aj keď sa tieto dve platformy skutočne nemôžu považovať za sieť, nahradili nám starého predchodcu SMS správ. Ak ste pripojení na internet, okrem správ ,,zadarmo“ môžete využiť i multimediálny obsah v podobe obrázkov a videí.